اخبار > 💻 کارگاه آموزشی منابع الکترونیکی ناشر الزویر  چاپ        ارسال به دوست

💻 کارگاه آموزشی منابع الکترونیکی ناشر الزویر

 

 

Scopus

بزرگترین پایگاه استنادی و چکیده مقالات جهان که بروزرسانی‌های بسیار گسترده‌ای در آن صورت گرفته است.

ScienceDirect

پلت‌فرم ژورنال‌ها و کتاب‌های الکترونیکی ناشر الزویر که بخش‌های ابتکاری در حال پیشرفت مانند PDF Reader که مجموعه‌ای از امکانات مقالات را فراتر از یک PDF Reader عادی در اختیار محققین قرار می‌دهد به آن اضافه شده است.

ScienceDirect Topics

صفحات موضوعی الزویر در رشته‌های مختلف علمی که به‌منظور جلوگیری از سردرگم شدن محققین در جستجوی اطلاعات متنوع در مواجهه با یک مفهوم جدید با استفاده از هوش مصنوعی توسعه پیدا کرده است.

🗓 چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰

⏰ ساعت ۱۲ الی ۱۴:۳۰

لینک ثبت‌نام و دریافت گواهی:

https://research.zaums.ac.ir/41590.page

 لینک شرکت:

http://webc.zaums.ac.ir/rsh

 

اسکوپوس بزرگترین پایگاه استنادی و چکیده مقالات در جهان است. این پایگاه دارای حدود ۷۸ میلیون مقاله و ۱۷۰ هزار پروفایل پژوهشی دانشگاه‌ها و موسسات و ۱۶ میلیون پروفایل پژوهشی نویسندگان است. اسکوپوس به واسطه ابزارهای قدرتمند کشف و تحلیل به عنوان یک پایگاه مرجع توسط بیش از ۵۰۰۰ موسسه دانشگاهی، دولتی و شرکت‌های خصوصی برای رنکینگ، ارزیابی، گزارش و چشم‌انداز فعالیت‌های تحقیقاتی در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این پایگاه محققین قادر به جستجو در تمام حیطه‌های موضوعی، پیدا کردن ترندهای پژوهشی، انتخاب ژورنال مناسب برای ارسال مقاله و همچنین ردیابی و ارزیابی تاثیر مقاله منتشر شده از جنبه‌های مختلف هستند.

 

پلت‌فرم ScienceDirect ارائه‌دهنده‌ی ژورنال‌ها و کتاب‌های الکترونیکی الزویر با ویژگی‌های هوشمند است که از آموزش، یادگیری و تحقیقات هوشمندانه پشتیبانی می‌کند و با بیش از ۲۵۰۰ ژورنال و بیش از ۳۰۰۰۰ کتاب الکترونیکی به موسسات دانشگاهی، سازمان‌های دولتی و واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع مختلف خدمت می‌کند. پلت‌فرم ScienceDirect متن کامل ژورنال‌های با کیفیت بالا را با فناوری‌های پیشرفته و ابزارهای بصری گردهم می‌آورد تا آموزش، دوره‌ها و تحقیقات را کارآمدتر و موثرتر کند.

 

 

الزویر فناوری و محتوا را برای ایجاد یک ابزار جدید ترکیب کرده است تا روند تحقیق را بهبود ببخشد. این ابزار که ScienceDirect Topics نام دارد صدها هزار صفحه موضوعی را در پلت‌فرم ScienceDirect ارائه می‌دهد که هر یک حاوی اطلاعات مختصر و انتخاب شده از کتاب‌های مرجع است. ابزار ScienceDirect Topics با پیوند دادن مفاهیم خاص موجود در مقالات ژورنال‌ها به صفحات موضوعی درک مطلب را برای همه محققان در همه سطوح بهبود می‌بخشد و آنها را در مسیر کشف راهنمایی می‌کند. در مسیر فرضیه تا کشف، یک محقق به آسانی می‌تواند در باتلاقی از اطلاعات نادرست و منابع غیرقابل اطمینان غرق شود و تنها امیدوار باشد که در حال جستجو در مورد موضوعی نامعلوم است. نتیجه این کار جستجوی سوزن در انبار کاه و دورماندن از اطلاعات درست خواهد بود. به همین دلیل است که الزویر ScienceDirect Topics را ایجاد کرده‌ است. این پیشرفت تحقیقاتی جدید، اتصال زمینه‌های علمی مختلف را با هم ممکن ساخته و یک شبکه جستجو ایجاد می‌کند که به واسطه آن یادگیری خلاقانه در محیطی عالی مهیا می‌شود. با استفاده از شبکه ScienceDirect Topics، کلیدی‌ترین موضوعات که برای درک و تخمین منابع مفهومی حیاتی هستند، پیش‌بینی می‌شوند و اینگونه است که به بهبود و تسریع نگرش علمی محقق کمک می‌کنند.


٠٧:٢٠ - 1400/10/19    /    شماره : ٣٥١٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٧خروج

اخبار

نمایش خبر

امکانات و ابزارهای جدید pubmed برای گوشی های هوشمند و تبلت ها
معرفی نشریه ارتقا فرهنگ سلامت جامعه
برقراری دسترسی به مجموعه scopus
کارگاه کشوری آشنایی با شیوه های مشابهت یابی و ارزیابی سرقت علمی (plagiarism) در مقالات
وبینار افزایش رویت پذیری مقالات و تولیدات علمی
وبینار کاشتن برای آینده
عضویت کتابداران محترم دانشگاه علوم ‍‍‍پزشکی زاهدان در انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ایران
اسلایدهای وبینار برگزار شده منابع الکترونیکی ناشر الزویر
💻 کارگاه آموزشی منابع الکترونیکی ناشر الزویر
کارگاه آموزش نمایه سازی مجلات در scopus
وبینارهای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در هفته ملی پژوهش و فناوری
دسترسی به سامانه ‎ی مشابهت یاب
ششمین کنگره ی سالانه ی متخصصان علوم اطلاعات
پنجمین همایش کتابداران و اطلاع رسانان سلامت
وبینار مدیریت دانش در کتابخانه ها
وبینار نوآوری اجتماعی در کتابخانه های عمومی
کارگاه ترجمان دانش و اثربخشی پژوهش
سلسله وبینارهای کارگاه آموزش نویسندگی ویژه اساتید، محققین و دانشجویان
دعوت از اعضای هیات علمی جهت همکاری در سلسله جلسات ژورنال کلاب های آموزشی
کارگاه آنلاین اخلاق در پژوهش

محتوای مرتبط